גמילות חסדים

גמילות חסדים הוגדרה כאחד משלושת היסודות עליהם עומד העולם, היסוד והבסיס לכל חברה תקינה הוא האלמנט שכל אחד נותן מעצמו למען האחר.
גמילות חסדים יכולה לבוא לידי ביטוי בסיוע כספי, מתנות, מתן הלוואה, השאלת חפצים ואפילו חיוך או מילה טובה. כל דבר בכל תחום שאדם עושה עבור מישהו אחר ולא מצפה לקבלת תמורה או מילוי אינטרס, נכנס תחת הקטגוריה של "גמילות חסדים".

ברחוב החרדי של ימינו, נפוצה מאוד התופעה של מרכזי סיוע, הלוואת כספים או השאלת חפצים, תופעה ששורשה בציווי האלוקי של "ואהבת לרעך כמוך", ואשר קיבלה אף היא את השם גמילות חסדים או בראשי התיבות הידועים של הביטוי: גמ"ח.

כחלק מתופעת גמילות החסדים, קמו אף ארגונים ועמותות אשר מסייעים לציבור במגוון נושאים: ארגונים לסיוע רפואי, ארגונים להפצת יהדות ועמותות סיוע לנזקקים.
אחת העמותות הגדולות והוותיקות בתחום הסיוע לנזקקים היא עמותת "חסדי נעמי", אשר קרוב לשלושים שנה פועלת בכל רחבי הארץ למתן סיוע לאלפי משפחות נזקקות, יתומים ואלמנות באמצעות סיוע כספי וחלוקת מוצרי מזון.

מלבד צוות העמותה, מצטרפים מידי יום אלפי מתנדבים בכל רחבי הארץ התורמים מזמנם למען הנזקקים, באריזת מזון, איסוף מתורמים וחלוקה לנזקקים, גם כן כחלק ממצוות גמילות חסדים.
לפרטים נוספים ולהצטרפות לתרומות או התנדבות אנא פנו ל"חסדי נעמי" בטלפון: 1-800-677-777

3 Responses

 1. שלום
  אני צריכה לפנות דירה של אמא
  ויש ריהוט וכלי בית למסירה
  ממש לא רוצה לזרוק
  האם ידוע לכם על למי אפשר לפנות

  1. שלום ותודה על הרצון הטוב. על מנת לתרום ריהוט נבקש לשלוח תמונות בוואטסאפ בצירוף כתובת, למספר 052-6147338, בין השעות 8:30- 19:00.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נהניתם?! שתפו...

WhatsApp
Facebook
Email
Twitter
LinkedIn
Print
מתחילים את השנה עם תיקמלא
הסעות חינם לקשישים וניצולי שואה
כריך לכל תלמיד
גיוס חירום לחלוקת חבילות מזון לניצולי שואה וקשישים נזקקים
דילוג לתוכן