יומן מלחמה- 100 ימים למלחמה בחסדי נעמי

100 ימים למלחמה- 100 ימים של חסד

לפני מאה ימים פרצה מלחמת 'חרבות ברזל' ומאז נכנסנו למצב חירום על מנת לסייע בכל דרך אפשרית. צוות חסדי נעמי ומתנדבים מסורים משקיעים רבות כדי לספק עזרה לתושבים בקו העימות ולחיילים, בנוסף לנתמכים הקבועים של העמותה.

הידיים פועלות יום ולילה באריזת חבילות מזון, אך הלב, הלב נמצא שם יחד עם החטופים, החיילים הלוחמים, והמשפחות שאיבדו הכול.

חסדי נעמי תומכת בעשרות אלפי משפחות, ניצולי שואה, וקשישים קרוב ל40 שנים. העמותה מסייעת להם עם מוצרי מזון, ערכות חורף ועוד. מאז פרוץ הלחימה חסדי נעמי לא נשארה בצד והעניקה סיוע גם לכל נפגעי העימות ביניהם חיילים ומשפחות שאיבדו את כל רכושם. 

100 ימי פעילות

ערב הוקרה למתנדבי זקא

ערב הוקרה מיוחד עבור אנשי זק"א על השליחות שלהם ועל נתינתם הקדושה בזמן המלחמה. צוות חסדי נעמי ערך ערב הוקרה מיוחד בו נפגשו עם פעילי זק"א בטקס מרגש. הערב כלל דברי תודה, מוזיקה וסעודה מפנקת. בסיום האירוע, המתנדבים קיבלו תעודות הוקרה ושי נשלח לאישה שנשארה להילחם במטלות הבית. הערך לכל יהודי וההקרבה לכבוד התפרסמו בזהירות ובכבוד.

 

מתנדבים אורזים סלי מזון

מאז פרוץ המלחמה חסדי נעמי מסייעת לעשרות אלפים עם סלי מזון. סלי המזון של העמותה מכילים מגוון רחב של מוצרים יבשים ביניהם: שימורים, פסטה, חומוס, סוגר, דגני בוקר, טחינה, שמן ועוד. 

כל סלי המזון שהעמותה מחלקת נארזים על ידי מתנדבים. קבוצות מתנדבים או יחידים שעוזרים רבות לפעילות העמותה. 

ב100 ימי המלחמה אלפי מתנדבים הגיעו למחסני העמותה, נקודות החלוקה וסייעו בכל מה שצריך על מנת לתת הסיוע המירבי. 

באנו חושך לגרש

בחג החנוכה, יצאו צוות עמותת חסדי נעמי לביקור ניצולי שואה בודדים ומרותקים בבתיהם, על מנת להביא אור ושמחה לחג. המתנדבים הגיעו עם חנוכייה, שמן, פתילות וברכה, ובנוסף, הם הביאו סופגניות וסל מוצרי מזון בסיסיים שונים.

הקשישים התרגשו מאוד לקבל את תשומת הלב ושיתפו אותם בחוויות מהמלחמה ובאתגרים שהתמודדו איתם בחיים. בסיום הביקור, עיניהם המוארות של הקשישים העידו עד כמה הם שמחו מהביקור המרגש.

צוות חסדי נעמי מתנדבים

ימי המלחמה השאירו את החקלאים בלי ידיים עובדות. הפועלים שלהם עזבו את ישראל וחזרו לארץ מולדתם.  האזרחים בישראל התגייסו מיד לעזור להם, כך גם חסדי נעמי. 

חסדי נעמי מקבלים טונות של פירות וירקות טריים בתרומות מחקלאים מידי יום. בזמן שכולם התגייסו לחקלאים בצו 8 לחקלאות גם חסדי נעמי נתרמו. 

צוות העמותה הגיע לחקלאי שתורם באופן קבוע לעמותה וסייעו לו בקטיף הסחורה. 

נהניתם?! שתפו...

WhatsApp
Facebook
Email
Twitter
LinkedIn
Print
מתחילים את השנה עם תיקמלא
הסעות חינם לקשישים וניצולי שואה
כריך לכל תלמיד
גיוס חירום לחלוקת חבילות מזון לניצולי שואה וקשישים נזקקים
דילוג לתוכן