מיזם מרגש במיוחד של חסדי נעמי יחד עם קשישים וניצולי שואה

"אוכל של סבתא עד לבסיס"

מיזם מרגש של חסדי נעמי עם ניצולי שואה לחיילי צה"ל. צוות העמותה בישלו ארוחה חמה יחד עם ניצולי שואה וקשישים עבור חיילים. בנוסף גם הכינו ערכות ממתקים למען החיילים כדי לשמח ולהמתיק את יומם. 

המיזם המרגש של חסדי נעמי יחד עם קשישים וניצולי שואה למען החיילים קם על מנת לשמח שני דורות במקביל. המצב המורכב בו מדינת ישראל נמצאת עכשיו מעמידה את כולם באתגרים שונים. 

חסדי נעמי נתקלו בבקשות חוזרות של קשישים וניצולי שואה לסייע לחיילים. העמותה שדואגת לחיילים, קשישים, ניצולי שואה ומשפחות קשות יום מיד חיפשו דרך להגשים את בקשתם של הקשישים. 

חסדי נעמי יזמה פרויקט מרגש בו קשישים וניצולי שואה יבשלו עבור החיילים בדיור המוגן בו הם שוהים. העמותה דאגה לרכוש ולהביא לדיור המוגן את כל הציוד הדרוש בשביל להכין ארוחה חמה, מזינה ומכבדת עבור החיילים. 

עשרות של קשישים וניצולי שואה שמחו לשמוע על המיזם ולקחת בו חלק. הם הגיעו מצוידים בחיוך ואנרגיות גבוהות על מנת להכין אוכל לחיילי צה"ל. תחושת השליחות שלהם וההבנה שהם מעניקים סיוע לחיילים גברה על כל כאב ודאגה. עשרות של ניצולי שואה בישלו והכינו מארזים  באהבה גדולה, אהבה של סבתא, עבור החיילים.  

3 קבוצות עבדו במקביל על מנת להכין לחיילים את הארוחה הטעימה והמזינה ביותר. 

הקבוצה הראשונה דאגה לכל החיתוכים והקילופים של הירקות. הם קילפו ירקות וחתכו אותם עבור מרק,  הכינו גם מגוון רחב של סלטים טריים מירקות שחסדי נעמי הביאו למקום. בין הסלטים היה סלט כרוס וגזר במיונז, סלט ירוק קצוץ ועוד.

הקבוצה השניה עמדה על הסירים. הם בישלו וטיגנו את האוכל עבור הארוחה. טבעות בצל, צ'יפס וסיגרים טוגנו בשמן עמוק, מרק עשיר בירקות עמד על האש. את הכול הכינו הקשישים וניצולי השואה בתשומת לב רבה ובאהבה גדולה. 

הקבוצה השלישית הייתה אחראית על אריזות ממתקים מפנקות. קבוצה זו ארזה חטיפים, שתיה קלה, שוקולד במגוון סוגים, סוכריות תהילים ופיטום בקטורת לשמירה. יחד הם ארזו מאות ערכות מתוקות לחיילים לשמירתם ולהרמת רוחם. 

יחד שלושת הקבוצות עבדו במרץ תוך שיתוף פעולה באווירה מדהימה והכל על מנת לתת סיוע לחיילים. 

בסיום ההכנות וכשהכל היה מוכן חסדי נעמי ארזו את האוכל בצידניות שומרות חום ונסעו לשטח כינוס של חיילים. שם החיילים חיכו לארוחה חמה ולא ציפו כלל למה שהולך להגיע. 

המגוון הרחב והתפריט העשיר הפתיע את החיילים. הם נהנו ממנות בשריות, שניצלים, חזה עוף וכרעיים. מבחר מנות צד, אורז, תפוחי אדמה, מטוגנים שונים ועוד. כמובן שגם מגוון הסלטים לא השאיר אותם אדישים. 

גיא חייל שנהנה מהארוחה אמר "הביאו לנו הרבה אוכל אבל אף ארוחה לא הייתה טעימה כמו זו, מרגישים שזה אוכל של סבתא" 

המיזם המיוחד שקרה לראשונה קיבל תשומת לב מיוחד גם בתקשורת. ערוץ 14 ערך ראיון עם שרון יגלין, מצוות חסדי נעמי, על המיזם המרגש שעמותת חסדי נעמי הוציאו לפועל. 

צפו בריאיון:

חסדי נעמי ממשיכים לפעול ולעשות על מנת לסייע לאוכלוסיות רבות ושונות על הצד הטוב ביותר. המיזם המיוחד העניק סיוע לחיילים, לקשישים ולניצולי שואה. 

ניתן לראות ולתמוך בפרויקטים נוספים של חסדי נעמי בלחיצה כאן 

נהניתם?! שתפו...

WhatsApp
Facebook
Email
Twitter
LinkedIn
Print
מתחילים את השנה עם תיקמלא
הסעות חינם לקשישים וניצולי שואה
כריך לכל תלמיד
גיוס חירום לחלוקת חבילות מזון לניצולי שואה וקשישים נזקקים
דילוג לתוכן