לסייע- חלוקת מזון וביגוד לתושבי הדרום

סיוע לתושבי הדרום מחסדי נעמי

בימים אלה מול הקשיים והזמנים המאתגרים, מחזק לראות את האחדות בעם ישראל, כולם נתרמים ומסייעים בדרכם. עמותת חסדי נעמי התגייסה למאמץ ויזמה פרויקט ייעודי לסיוע עבור תושבי הדרום. העמותה שבשגרה תומכת בניצולי שואה, קשישים ומשפחות קשות יום נרתמה לסייע גם למשפחות שנמצאות בקו החזית וזקוקות לסיוע ותמיכה. 

לסייע- חסדי נעמי מסייעת לתושבי הדרום

החיים של כל התושבים  בישראל התהפכו ברגע מאז השבת השחורה ב7.10.23.  ימים מורכבים אלה משפיעים על כולם, הקושי ואי-הוודאות שחווים מערערים את השגרה ואת חיי היום היום.  תושבים רבים, בעיקר מאזור הדרום נשארו סגורים בביתם ללא כל אפשרות לרכוש מוצרים בסיסיים. ישנן גם משפחות שפונו מביתן וכרגע נשארו ללא כל רכוש.  חסדי נעמי משיטה יד ומנסה להעניק סיוע למשפחות הדרום בעיקר עם מוצרי מזון יבשים וביגוד בסיסי. 

סיוע לתושבי הדרום בחבילות מזון

מאז הקמתה של חסדי נעמי בשנת 1984, היא תמיד העניקה סיוע במוצרי מזון ואוכל לזקוקים בכך. בתקופה מורכבת זו העמותה מחלקת חבילות מזון ייעודיות לתושבי הדרום בנוסף לכל המשפחות שמסייעת להן בשגרה. 

על מנת לסייע למשפחות שנפגעו באופן משמעותי במלחמה זו, העמותה הקימה קמפיין לגיוס המונים עבור קניית מצרכי מזון.  מגוון רחב של מוצרים נרכשים ומגיעים למחסן הלוגיסטי של העמותה. למחסן זה בתל אביב מגיעים מתנדבים לארוז ולסדר את סלי המזון שמועברים למשפחות

סלי המזון של עמותה המיועדים לסיוע לתושבי הדרום מכילים מבחר גדול של מוצרי מזון יבשים ובסיסיים מהם ניתן להכין ארוחה לכל המשפחה. בין המוצרים ניתן למצוא, אורז, קמח, סוכר, שמן, דגני בוקר, קוסקוס ועוד. כל המוצרים נקנים על ידי חסדי נעמי בזכות התמיכה של הציבור, אותם מוצרים מגיעים למחסן  המרכזי של העמותה.   

 

התנדבות בתל אביב בחסדי נעמי

המחסן המרכזי של חסדי נעמי בתל אביב מארח בימים אלה אינספור מתנדבים. המתנדבים מגיעים כקבוצות או יחידים עם מטרה אחת ברורה-לסייע. הם רוצים לסייע ככל שניתן למשפחות שנשארו או פונו מעוטף עזה והדרום. המתנדבים מרכיבים את סלי המזון  על פי רשימה עם כל המוצרים שנקנו במיוחד עבור מיזם הסיוע לתושבי הדרום. הם אורזים את המוצרים בארגזי קרטון בצורה מסודרת ותוך התחשבות בעדינות אריזת מוצר. סלי המזון נארזים בקפדנות ומתוך תחושת שליחות, עוד באותו היום של אריזת הסלים הם יוצאים לחלוקה. 

 

חסדי נעמי מודים למתנדבים שכבר לקחו חלק בפעילות. קבוצת בני נוער בני 18 שחיפשו להתנדב ולסייע, לזוג שהגיע מניו-יורק בפרוץ המלחמה במיוחד כדי לעזור לעם ישראל,  לצעירים מישיבת שניר, לחיילים, לעובדי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה ועוד אינספור מתנדבים שבחרו בחסי נעמי על מנת לעזור, לתמוך ולסייע לתושבים בחזית.  אם אתם מחפשים מקום להתנדבות נשמח שתשאירו פרטים כאן.

סיוע לתושבי הדרום עם ביגוד

מעבר למזון, חסדי נעמי מנסים לסייע גם עם בגדים. משפחות רבות נאלצו לעזוב את הבית במהירות ולא הספיקו לקחת דבר. הארגון דואג לאיסוף, סידור ושליחת הבגדים לאנשים ומשפחות להם יש צורך בכך. הבגדים שהעמותה מחלקת הם חדשים בלבד. חסדי נעמי מאמינים בחלוקת מוצרים חדשים מתוך ההבנה שבימים אלה למשפחות קשה לרכוש מוצרים חדשים, לכן חסדי נעמי החליטו לעזור רק בביגוד חדש. 

חסדי נעמי בסיוע לתושבי הדרום

כל סלי המזון שנארזים במחסן של חסדי נעמי נשלחים למשפחות מעוטף עזה והדרום. סלי מזון רבים נשלחים לנקודות חלוקה שונות ברחבי הארץ על מנת שמשפחות שפונו מבתיהם יוכלו לגשת ולקחת. חלק גדול מחבילות המזון מחלקים צוות חסדי נעמי ישירות לביתם של תושבים בדרום. 

חלוקה באשקלון

צוות חסדי נעמי חילק עשרות סלי מזון לקשישים וניצולי שואה בעיר הדרומית אשקלון. הסיוע לתושבי הדרום ניתן בעקבות ההבנה של המצב המורכב.

צוות חסדי נעמי נערך לחלוקה של עשרות כתובות באשקלון. ניידת החסד של חסדי נעמי אספה בשעות הבוקר את סלי המזון שארזו מתנדבים ונסעה לעיר הדרומית. המצב באשקלון מורכב, אנשים מפחדים לצאת מביתם ואין להם היכן לקנות מוצרים. צוות חסדי נעמי החליט לסייע לתושבים ולהביא להם סלי מזון עד לפתח ביתם, לסייע להם ולנסות לשפר את מצב הרוח.

 

קשישים רבים וניצולי שואה נשארו בעיר ללא כל סיוע. בשיתוף פעולה מיוחד עם תושב אשקלון חסדי נעמי הצליחו לעזור לעשרות קשישים וניצולי שואה בעיר. המתנדבים וצעירים תושבי אשקלון חילקו חבילות מזון עד לפתח הבית של ניצולי שואה. החיוך הרחב שלהם כשאר ראו שיש מי שדואג להם חימם לכולם את הלב. 

חלוקה בשדרות

עיר דרומית נוספת שנמצאת במצב מורכב מאוד היא שדרות. צוות חסדי נעמי העמיס את משאית החסד שלו ונסע ישירות לעיר. תושבים רבים מהעיר פנו ובבקשה לסיוע ונענו. מתנדבים מחסדי נעמי חילקו חבילות מזון עד לביתם של תושבים. בימים אלה, סופרים ומכולות סגורות לכן לא היה להם שום אפשרות לקנות מצרכים. סל המזון שקיבלו נתן להם את האפשרות להכין ארוחה חמה למשפחה ולרומם את רוחם.  

 

חסדי נעמי מסייעים לתושבי הדרום

סיוע לתושבי הדרום- חלוקה בשדרות

המחויבות של חסדי נעמי לסייע לתושבי האזורים הדרומיים במהלך מלחמת חרבות ברזל היא חלק מהעשייה הרחבה של העמותה. בהתמודדות עם מזנים קשים ומורכבים עבור כל ישראל העמותה בוחרת להתגייס ולסייע. חסדי נעמי דואגים למשפחות שנשארו בחזית ואלה שפונו. העמותה מסייעת לתושבי הדרום עם חבילות מזון ייעודיות מכילות מוצרים רבים וביגוד. העמותה לא הייתה יכולה לעשות זאת ללא התמיכה, התרומות והמתנדבים הרבים שבוחרים לסייע דרך חסדי נעמי.

נהניתם?! שתפו...

WhatsApp
Facebook
Email
Twitter
LinkedIn
Print
מתחילים את השנה עם תיקמלא
הסעות חינם לקשישים וניצולי שואה
כריך לכל תלמיד
גיוס חירום לחלוקת חבילות מזון לניצולי שואה וקשישים נזקקים
דילוג לתוכן