חסדי נעמי האירו את ליבם של חיילים וניצולי שואה בחג חנוכה

חסדי נעמי משמחים ניצולי שואה וחיילים בפעילויות מיוחדות בחג חנוכה

חסדי נעמי שבשגרה תמיד מסייעים ותומכים בניצולי שואה החליטו לרגל חג חנוכה, להאיר את ביתם של ניצולי שואה מרותקי בית. לחמם את ליבם של חיילים ולשמח אותם בארוחה מיוחדת. ליצור גשר וחיבור בין הדור הבוגר לדור הצעיר. 

היוזמה המבורכת של חסדי נעמי בחג ריגשה לבבות רבים. מדובר במיזמים מבורכים המתאימים לרוח העמותה שדוגלת בהבאת שמחה, חמימות ותמיכה לאלו שזקוקים.

מאירים את הבית והלב בחג חנוכה

צוות חסדי נעמי החליט לשמח ניצולי שואה המרותקים לביתם הנמצאים רוב היום לבדם.  ניצולי שואה אלה מוכרים בחסדי נעמי ומקבלים תמיכה בשגרה. העמותה מסייעת להם עם חבילות מזון, ירקות פירות ותווי קניה בעת הצורך. בחג חנוכה, שהוא גם חג האור, הצוות הגיע עד ביתם כדי לשמח אותם, להעניק להם שי חגיגי ולהאיר את יומם. 

 

ציון החג בבית של ניצולי השואה היה רגע מרגש עבור כולם. צוות העמותה יחד עם ניצולי השואה שרו שירי חנוכה ורקדו על פי יכולתם. החיוכים והמילים החמות שהגיעו מפיהם של ניצולי השואה לא השאירו אף עין יבשה. 

במיוחד בתקופה מורכבת זו, החשיבות של ביקורי הבית הייתה ברורה לכל הנוגעים הדבר. הקשישים כל כך שמחו לראות את צוות חסדי נעמי, ולציין יחד איתם את חג חנוכה. הם ציינו ללא הפסקה שמעבר למתנה והסיוע שקיבלו מה שהכי ריגש אותם זה תשומת הלב. חסדי נעמי פועלת תמיד על מנת להעניק את הסיוע החם ביותר לניצולי שואה וקשישים. 

מחברים בין דורות

חסדי נעמי יזמו אירוע מרגש בחנוכה עבור קשישים, ניצולי שואה וחיילים. בתקופה מורכבת זו רבים נרתמים ומסייעים בדרכים שונות לקהילה. יוזמות מבורכות קמו על מנת להעניק לחיילים סיוע ותמיכה. גם קשישים וניצולי שואה רבים רצו להתגייס ולתרום מעצמם למען החיילים אך נתקלו בקשיים רבים. חסדי נעמי הרימה את הכפפה ויזמה פרויקט מרגש שחיבר בין הדורות.

חסדי נעמי קיבלו פניות מקשישים וניצולי שואה, שבדרך כלל נתמכים על ידי העמותה, לתרום לחיילים. צוות חסדי נעמי לא נשאר אדיש לבקשות. בשמונת ימי חנוכה העמותה יצרה חיבור מרגש בין הצד הנתמך שהפך לצד הנותן לחיילים. והגשימה לרבים נס קטן בחג חנוכה.

הפרויקט של חסדי נעמי "אוכל של סבתא עד הבסיס" קם כדי למלא את מבוקשם של קשישים וניצולי שואה להירתם למאמץ המלחמתי. עבורם היוזמות הקיימות לא התאימו, הקושי להתנייד ומגבלות הגיל מנעו מהם לקחת חלק ביוזמות שכבר קיימות. חסדי נעמי דאגה שניצולי השואה והקשישים יכינו ארוחות חמות לחיילים ובכך יתנדבו וייקחו חלק ברוח ההתנדבות. 

בשבוע של חנוכה, עשרות ניצולי שואה הגיעו בעזרת צוות חסדי נעמי לבסיס להכין לחיילים על האש מפנק. חסדי נעמי דאגו להסעה מסודרת לניצולי השואה, למנגלים, לבשר, לירקות, כל הציוד והמוצרים שצריך לארוחה. הקשישים וניצולי השואה הגיעו למקום והכינו את ארוחה מגוונת וטעימה לחיילים. הם חתכו, טיבלו, ערכו וכמובן שגם עמדו העמדת המנגל ודאגו למנות בשר טעימות לחיילים.

הקשישים וניצולי השואה התרגשו להיות בצד הנותן ולהרגיש את רוח ההירתמות והנתינה. החיילים מצידם הרגישו מהו אוכל של סבתא עד הבסיס. יחד עם הארוחה הטעימה החיילים קיבלו שי מפנק עבור הלביאה שבבית, החיילות קיבלו עבור עצמן את ערכת הטיפוח. הארוחה התחילה בהדלקת נירות חגיגית והסתיימה בשירים, ריקודים וסופגניות. 

פעילות המשך של חסדי נעמי

חסדי נעמי לא מפסיקים לעשות ולסייע לזקוקים בכך. העמותה מסתכלת קדימה וכבר החלה בהכנות לפרויקט החורף. כולם מרגישים את הטמפרטורות הנמוכות והימים הגשומים. חסדי נעמי כבר החלה בקמפיין הגיוס לחלוקת מוצרי חימום לחיילים קשישים וניצולי שואה. 

בואו לקרוא עוד על פרויקט החורף של חסדי נעמי. לחצו כאן לקריאה

נהניתם?! שתפו...

WhatsApp
Facebook
Email
Twitter
LinkedIn
Print
מתחילים את השנה עם תיקמלא
הסעות חינם לקשישים וניצולי שואה
כריך לכל תלמיד
גיוס חירום לחלוקת חבילות מזון לניצולי שואה וקשישים נזקקים
דילוג לתוכן