בשנת 1984, הקים יוסף כהן את “חסדי נעמי“.כששלח את ילדיו הקטנים לבית הספר, הבחין בילדים המגיעים עם תיקים קרועים ובגדים בלויים ורחמיו נכמרו על המשפחות המסכנות.
כהן, במו ידיו, עבר מבית לבית, אסף מצרכי מזון וחילק אותם לעניים. עם הזמן נוסף מערך התנדבותי שלם, הוקמו מחסני איסוף, פוזרו ניידות לאיסוף מוצרים.
כיום, נתמכים ע”י חסדי נעמי למעלה מ-10,000 משפחות באופן קבוע ועוד רבים נוספים מעת לעת.
מערך ההתנדבות של “חסדי נעמי” כולל למעלה מ-20,000 מתנדבים ומתנדבות הפועלים בכ-40 נקודות חלוקה ברחבי הארץ.על מערך ההתנדבות, נוספים נציגי בנינים האמונים על איסוף מצרכי מזון לנזקקים בין השכנים והעברתם ע”י הנהגים המתנדבים לאיסוף ואח”כ לחלוקה למשפחות. הארגזים הניתנים למשפחות ולאלמנות הנזקקות, נשלחים אליהם ע”י שליח מחברת משלוחים, ע”מ להסוות את מטרת השליחות ולמנוע מבוכה מהאישה והילדים.
 כתבות בתקשורת  גלריית תמונות  אישורי העמותה
דברי כבוד הראשון לציון הרב הראשי לישראל
מרן הרב שלמה משה עמאר שליט”א
דברי מרן הרב יונה מצגר שליט”א הרב הראשי לישראל
ונשיא מועצת הרבנות הראשית לישראל
 

אנחנו שמחים לברך את ארגון החסד הגדול, נדמה לי הכי גדול בארץ ישראל, “חסדי נעמי”.

אני מכיר את רבי יוסף כהן זה כ-40 שנה, אולי אפילו יותר…אני זוכר כשהתחיל את ההתחלות שלו היה בזעיר אנפין והלך וגדל וגדל האיש, עד כי גדל מאד ועוד יגדל בעזרת ה’ להגדיל חסדים ולהרבות אורה ושמחה בבתי ישראל

יש בתים שבמצב קשה יש עניות שקורעת את הלב אתמול, הלכתי לכמה מקומות לנחם ולדרוש ואני רואה יש יהודים שהולכים, ממש ממש בכיתי, הולכים לפחי אשפה לאסוף כל מיני דברים הלב נקרע.

חסדי נעמי זה גם חסד גם נעימות, בנעימה הם עושים, יש להם תקציבים מיוחדים לכל האלמנות הצעירות, מקבלות תקציב מידי חודש בחודשו. יתומים עושים להם חתונות חינם אין כסף וגם קונים להם את הרהיטים הבסיסיים, והעזרה בפסח ובחגים והן בקיץ.

אשריהם ואשרי חלקם ואשרי מי שלוקח חלק להיות שותף ולעזור ולסייע במצווה הזאת.

ציון במשפט תפדה ושווע בצדקה ואמרו רבותינו הצדקה בגמרא מפורש בבבא בתרא וגם בסוף שבת שהצדקה מצילה לא רק ממיתה משונה אלה גם ממיתה בכלל וצדקה תציל ממות אמרתי פעם מות בראשי תיבות וצדקה תתציל ממות התיקון שלה רמוז והכן מות זה בדיוק וצדקה ו’ באמצע זה וצדקה ת’ תציל  מ’ ממות

יהי רצון שהצדקה הזאת תביא ישועה לישראל ופדיה וגאולה ויהיה בריא רבי יוסף כהן ויאריך ימים הוא ובניו וכל המסייעים לו להמשיך לשמח את לבבות של בני ישראל. אמן.

 

אני רוצה לברך את מפעל החסד “חסדי נעמי” בראשתו של רבי יוסף כהן, שהוא איש בעל רגש והחסד אצלו זה חלק אינטגרלי מאישיותו ולכן הוא הפך את מוסד החסד, לא רק כפי שאמר הראשון לציון חסד נעים – נעמי, תשימו את הי’ באמצע זה חסד נעים, אלא הוא הפך את מפעל החסד לבית חרושת של חסד.

אני כל פעם מתפעל מחדש כשאני עובר לפעמים בב”ב ואני רואה את המשאיות הענקיות שיוצאות משמה את הירקות והעופות וכל מה שיוצא משם זה פשוט בית חרושת של חסד.

וכשכל פעם אני בא לאולמי “ארמונות חן” שעכשיו התחדש אולם חדש, קומה חדשה… 5 אולמות הכל מלא הכל מלא. ולא יאומן אתה מסתובב שם אתה רואה לא רק חסד זה שמחה בלבבות של יהודים כל כך הרבה יהודים…

זה מפעל מדהים! שמצוה באמת לתת ולחזק אותם.

קוראים לכל אחד שידו משגת לבוא ולהוסיף ולתת להם, לסייע למפעל הנפלא הזה כדי שבאמת כמה שפחות עניים יהיו בעם ישראל וירגישו בני חורין בחג הזה.

ישר כוחכם על כל פועלכם.